Aktuality z českého Salonu Vín 2021

logo-Salon-vin-2021-s-rocnikem-2

Začátek roku 2021 přinesl kromě oslav z příchodu nového roku i oslavy v mnoha vynikajících vinařství. To se dělo z především z důvodu vyhlášení cen pro nejlepších 100 vín na Solonu vín České republiky pro letošní rok. Až do příštího ročníku bude nejlepší stovka v expozici ve valtickém zámku. Vybíralo se ta nejlepší z počtu 2500 vín.

Vítěze přinesl trojkolový hodnotící systém, který se musel vypořádat letos s rostoucím množství vín. Z tohoto faktu je viditelný velký zájem vinařů o tohle ocenění, který je následně zárukou vysoké kvality a výjimečnosti vín.

Navíc, jestli dovolí aktuální epidemiologická situace v ČR, tak bude možné vybranou stovku vín degustovat a to jak z degustačního automatu, tak programem řízeným someliérem.


Velmi dobrou zprávou je, že mezi vítězi jsou i jména našich spřátelených vinařství, kterými jsou: Ing. Petr Bíza z Čejkovic s jedním vínem a Štěpán Maňák ze Žádovic s víny hned čtyřmi. 

Pro lepší orientaci v postupu a pochopení systému hodnocení vín slouží následující obrázek (převzato: https://1url.cz/wznHd)


pyramida-salon-2021

Komise kromě zlatých medailí Salonu vín udělila také medaile stříbrné. Stříbrnou medaili dostala vína, která postoupila z prvního kola a získala hodnocení minimálně 84 bodů .

Nejvyšší soutěž vín v ČR pořádá tradičně Národní vinařské centrum o.p.s. Záštitu nad Salonem vín držel prezident ČR - Miloš Zeman, ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman JMK Jan Grolich.

Všem vítězům a těm, kteří se mezi nejlepší stovku se svými vynikajícími víny nedostali, gratulujeme.

Přehled zlatých a stříbrných medailistů ke stažení zde: Salon Vín 2021.xlsx