Aktuality z českého Salonu Vín 2021

logo-Salon-vin-2021-s-rocnikem-2

Začátek roku 2021 přinesl kromě oslav z příchodu nového roku i oslavy v mnoha vynikajících vinařství. To se dělo z především z důvodu vyhlášení cen pro nejlepších 100 vín na Solonu vín České republiky pro letošní rok. Až do příštího ročníku bude nejlepší stovka v expozici ve valtickém zámku. Vybíralo se ta nejlepší z počtu 2500 vín.

Vítěze přinesl trojkolový hodnotící systém, který se musel vypořádat letos s rostoucím množství vín. Z tohoto faktu je viditelný velký zájem vinařů o tohle ocenění, který je následně zárukou vysoké kvality a výjimečnosti vín.

Navíc, jestli dovolí aktuální epidemiologická situace v ČR, tak bude možné vybranou stovku vín degustovat a to jak z degustačního automatu, tak programem řízeným someliérem.


Velmi dobrou zprávou je, že mezi vítězi jsou i jména našich spřátelených vinařství, kterými jsou: Ing. Petr Bíza z Čejkovic s jedním vínem a Štěpán Maňák ze Žádovic s víny hned čtyřmi. 

Pro lepší orientaci v postupu a pochopení systému hodnocení vín slouží následující obrázek (převzato: https://1url.cz/wznHd)


pyramida-salon-2021

Komise kromě zlatých medailí Salonu vín udělila také medaile stříbrné. Stříbrnou medaili dostala vína, která postoupila z prvního kola a získala hodnocení minimálně 84 bodů .

Nejvyšší soutěž vín v ČR pořádá tradičně Národní vinařské centrum o.p.s. Záštitu nad Salonem vín držel prezident ČR - Miloš Zeman, ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman JMK Jan Grolich.

Všem vítězům a těm, kteří se mezi nejlepší stovku se svými vynikajícími víny nedostali, gratulujeme.

Přehled zlatých a stříbrných medailistů ke stažení zde: Salon Vín 2021.xlsx

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení